SIK SORULAN SORULAR

DÖVME GÜNAH MI?

En başta şunu söylememiz lazım; araştırma ve danışmalarımız sonucunda dövmenin gusül abdestine mani bir durum teşkil etmediği sonucu çıkmıştır. Çünkü boya deri altına işlenmektedir. Su ise zaten deri altına ulaşamaz. Deri terler kesilen tüyler yeniden çıkar. Bizim söyleyeceklerimiz kabaca bu kadar, daha fazla bilgi edinmek isterseniz Diyanet işleri başkanlığının resmi sitesini inceleyiniz yada mail göndererek bilgi alabilirsiniz. Lütfen Diyanet gibi en yetkili kurum ve kişilerin söylediklerini ciddiye alınız, çevrenizde dolaşan dayanaksız bilgi kirliliğine itibar etmeyiniz.

DÖVME YAPTIRDIKTAN SONRA ACIR MI?

Acı sadece iğne cilde temas ettiği sürece (az yada çok) hissedilir. Dövme işlemi durduğunda her şey normaldir acı hissetmezsiniz, dolayısıyla işlem sonrasında herhangi bir acı söz konusu değildir.

DÖVME ACIR MI?

Dövme yapımı aşamasında elbetteki bir acı vardır, bunun şiddetini tarif etmek nümkün değildir. Dövme acısı kişiden kişiye ve dövme yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Ama katlanılmayacak bir acı değildir.

DÖVME ZARARLI MIDIR?

Dövme doğru ellerde, doğru malzeme kullanılarak yapıldığında hiçbir zararı yoktur. (Tabiki bir rahatsızlık söz konusu değilse “alerji” gibi). Dövme yapıldıktan sonraki tüm zamanlarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır, bunlar; güneş (uv) ve solaryumdur. güneş ve solaryumdan cildinizi ve dövmenizi mümkün olduğu kadar korumanızı öneririz. Yaz aylarında her dışarı çıkışınızda dövmenizin üzerine yüksek faktörlü koruyucu krem sürünüz. (görünmeyen yerlerdeki dövmelere şart değildir)

HİJYEN STERİLİZASYON VE GÜVEN

Dövme stüdyosunda tek koşul; tüm ekipmanların steril, makinada kullanılan uçlar ve iğne tek kullanımlık olmalıdır. Redwolf Tattoo olarak koşulsuz önceliğimiz; temizlik ve hijyendir. Bir defa kullanılan iğne, plastik uç ve boya kapları imha etmektedir.

DÖVME YAPAN KİŞİNİN ÖNEMİ

Dövmenizi yapacak kişi ile mutlaka direk kontak kurunuz, ve o kişinin sizin beklentilerinizi karşılayabileceğine kanaat getirdikten sonra işe başlayınız. Bu bağlamda dövmecinin referansları, ekipmanları, temizliği ve konuya hakimiyetini kontrol ediniz. Siz ne kadar rahat olursanız dövmeciniz de o kadar rahat çalışır ve sonuç; “mutlu son” olur.

DÖVME SİLDİRME – DÖVME SİLİNİR Mİ ?

Dövme son zamanlarda gençler arasında git gide popülerleşmeye başladı. Kimisi sevgilisinin ismini vücudunda ölümsüzleştiriyor, kimisi beğendiği bir şekli kimi ise onun için anlam ifade eden figürler yaptırıyor vücuduna. Fakat bu kişiler gençliğin verdiği rahatlıkla dövmeyi yaptırdıklarından bir gün o dövmeden sıkılabileceklerini ya da ileriki yaşamlarında o dövmenin onlara sorun teşkil edeceğinden hiç şüphe etmiyorlar. Gün geliyor dövmenizi sildirmeniz gerekebiliyor. Bu işlem dövme yaptırmaktan daha zahmetli ve maliyetli bir iş maalesef.

Sanılanın aksine dövme açık renkli olduğu zaman sildirme işlemi daha zor oluyor, en çok beyaz tenli insanlarda sonuç alınabiliyor. Lazerli Dövme sildirme işleminde verim 0 olmuyor her zaman. Siyah, tek renk dövmelerin çıkarılması, sarı kırmızı, yeşil dövmelerden daha kolay oluyor. Bu tarz dövmelerde cildin yanması vb. sorunlar ortaya çıkıyor ya da tedavi yetersiz kalıyor.

Dövmenin silinmesini etkileyen bir faktörde dövmenin derinliği. Dövme boyası ne kadar derindeyse silme işlemi o kadar zor oluyor. Çünkü dövme lazerle silindiğinden lazer ışığının etkisi derinin ne kadar altına inerse o kadar azalıyor.

Lazerle Dövme sildirmede büyük rol oynayan diğer etmense dövmenin yapıldığı bölge. Örneğin yüz ve boyun bölgelerinde çalışmak daha kolay oluyor. Çünkü o bölgede yüksek enerji ile çalışılabiliyor bunun sebebi o bölgenin daha hızlı iyileşme özelliğinin bulunması. Yüz ve boyun bölgesinden uzaklaştıkça dövme sildirme işlemi dahada zor bir hal alıyor.

Yukarıda belirtildiği gibi lazerle dövme sildirme işlemi her dövmede % 100 sonuç veremeyebiliyor. Dövme sildirme işlemi sadece lazer ile yapılmıyor. Diğer yöntemler örneğin: Zımparalama ve o bölgeyi kesip atma.

Kesip atma işlemi ufak bir dövmeniz varsa o bölgenin derisi kesilip alınıyor ve vücudunuzun başka bir yerinden deri alınıp o bölgeye yama yapılıyor. Fakat bu işlemde renk farklılıkları yaşanıyor bu yüzden büyük dövmelerde değilde örneğin tek bir harf yada ufak bir şekil olan dövmelerde genelde bu işlem uygulanıyor.

Diğer bir yöntem olan Zımparalama da ise dövme yüz, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabiliyor. Zımparalama ile dövme sildirme işlemi 1 ile 3 seferlik seanslarda tamamen yok olabiliyor. Ancak işlem sırasında kanamalar olur ve seanslar süresinde pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Dövme taşınmasında hangi metot kullanılırsa kullanılsın bazı iz bırakma veya renk değişimi olma olasılığı muhtemeldir. Zamanı iyileşmesi derinin boyutunun üzerine bağlı olan değişken bir durumdur. prosedürler kullanılarak dövmenin derinliği ve hastanın iyileşme süresi hesaplanabilir.. Çeşitli prosedürleri doktora danışmak hasta için en iyi olandır. Bahsedilen alan hakkında tartışılmalıdır.

DÖVME SİLDİRME FİYATLARI

Dövme sildirme fiyatları dövmenin boyutuna ve cinsine göre değişmektedir. Kesin fiyat almak için ilgili merkezlerden detaylı bilgiyle beraber fiyat bilgisinide alabilirsiniz.

FİRMAMIZDA DÖVME SİLME İŞLEMİ YOKTUR…!